РЕО-6 (REO-6). Ви змінили комп’ютер

Загальні вимоги.

REO-5 і REO-6 представляють собою DOS-програми, які при відносній простоті інсталяції (достатньо розпакувати дистрибутив на диск C:\), також мають особливості своєї роботи у випадку їх інсталяції в операційних системах Windows.

REO-5. Ця версія програмного забезпечення працює з контролером реографа Р4-02 або Р4-03, який встановлюється на материнську плату комп’ютера в слот типу ISA.

REO-6. Ця версія програмного забезпечення працює з контролером реографа Р4-02 або Р4-03 через послідовний порт COM1 або COM2.

За будь-яких обставин треба спробувати встановити програмне забезпечення під чистим DOS. Ідеально зробити на комп’ютері дві операційні системи і в MBR вінчестера прописати завантажувач, який би дозволяв входити в DOS або в іншу операційну систему.

Другим ефективним способом є використання ОС Windows 98, у якій в файлі autoexec.bat у якому в останньому рядку викликати Norton Commander або Volcov Commander. В цьому видадку при завантаженні ОС спочатку буде завантажений чистий DOS з Norton або Volcov Commander, з яких можна стартувати реографічну програму. Зрозуміло, що в момент старту реографічної програми треба буде підвантажити кирилізатор клавіатури keyrus.com і бажано прискорювач клавіатури fastkey.com. Все це бажано зробити через reo.bat – файл із таким змістом:

cd c:\reo

keyrus

fastkey

reo

Увага! При намаганні запустити програму REO-5 безпосередньо з Windows існує висока ймовірність втрати зв’язку з реографом. В той же час REO-6 потенційно може нормально працювати до ОС Windows включно XP, але у властивостях ярлику програми треба обов’язково вимкнути буфер клавіатури.

Система REO-5 для роботи під операційними системами Windows-2000, Windows-XP і вище не призначена. В цьому випадку необхідна заміна контролера і програмного забезпечення на версію REO-6.

Інсталяція REO-5.

  • Скопіювати з сайту фірми ПАЛЛАР Лтд. версію програмного забезпечення REO-5.
  • Створити на диску C:\ каталог REO.
  • Розпакувати архів reo5.zip в цьому каталозі.
  • На диску C:\ в файлі autoexec.bat дописати останній рядок:

c:\reo\vc

Інсталяція REO-6.

  • Скопіювати з сайту фірми ПАЛЛАР Лтд. версію програмного забезпечення REO-6.
  • Створити на диску C:\ каталог REO.
  • Розпакувати архів reo6.zip в цьому каталозі.
  • У випадку використання ОС Windows 98 на диску C:\ в файлі autoexec.bat дописати останній рядок:

c:\reo\vc

У випадку використання ОС Windows XP створити на робочому столі ярлик, у властивостях якого вказати на файл c:\reo\reo.bat.

У властивості одержаного ярлику вказати нульовий розмір буферу клавіатури. Якщо цю властивість не змінити, то реоскоп буде працювати ривками.

Калібрування системи.

  • (REO-5) З’єднати контроллер з комп’ютера з комутаторною коробкою реографа. (REO-6) З’єднати зовнішній контролер з комутаторною коробкою реографа, а до комп’ютера під’єднати його до порту COM1 (в разі необхідності допускається під’єднання його до інших COM-портів, але при цьому треба відповідно виправити значення в рядку COMPORT в файлі reo.cfg).
  • Ввімкнути на реографі режим калібрування.
  • Запустити програму. При першому запуску ввести реквізити мед. установи.
  • (Цей пункт для REO-6 не виконується). Вибрати пункт меню “Калібрувати швидкість”. Дочекатись, поки не завершиться процедура калібрування. Після цього “швидкість протяжки плівки” буде відкаліброваною.
  • Запустити реоскоп (F4) і зняти як реограму за звичайною процедурою калібровочну синусоіду реографа.
  • Встановити один курсор (реперний або вимірювальний) на мінімальне значення синусоіди в першому відведенні, а другий – на максимальне.
  • Вибрати пункт меню “Калібрувати амплітуду” і підтвердити дії. Після цього амплітуда всіх каналів буде відкалібрована.

Повторне калібрування.

  • Вийти з програми, видалити файл calibrat.dat і повторити дії з калібрування системи.
  • Наявність файлу calibrat.dat блокує пункти меню з калібрування швидкості і амплітуди.

Друкування.

Програма може працювати з принтерами 2-х класів: Epson-сумісних, а також HP-сумісних. Як перші, так і другі повинні мати кириличну прошивку. З матричних найкраще зарекомендувала себе модель Epson LX-300. З лазерних – HP5L, HP6L, HP1100.

В файлі reo.cfg наявність рядку LASER-JET вказує на роботу з HP-сумісними принтерами. Відсутність такого рядку або написання його в розрядку (напр. L A S E R – J E T) переводить друк на команди Epson-сумісних принтерів.

Принтери обов’язково мають приєднуватись до LPT-порту комп’ютера.